[O2] Problem z tylnym zawieszeniem Octavia II FL, sprężyny

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • leonn
    RS
    • 2011
    • 2726
    • BSE 1.6 MPI 102 KM

    pandzik Skoro nie masz gazu i masz już nowe sprężyny, to czy mógłbyś zrobić mały test?
    Bo jak twierdzi ASO, wszystkiemu jest winna butla Lpg w bagażniku. Jak byś włożył teraz do bagażnika coś o wadze 30kg,i w tedy zmierzył, o ile zmieni się ten twój wymiar 391mm. Taka pewna informacja dla ciebie, (jak byś kiedyś, chciał sobie Lpg założyć :wink: ), dla nas no i dla potomnych na przyszłość by już było 100% wiadome, czy nas robią w balona, czy mają rację.

    Komentarz

    • bociek_b
      Classic
      • 2011
      • 37

      Zamieszczone przez leonn
      pandzik
      Bo jak twierdzi ASO, wszystkiemu jest winna butla Lpg w bagażniku. Jak byś włożył teraz do bagażnika coś o wadze 30kg
      ASO podaje 60kg.

      Komentarz

      • leonn
        RS
        • 2011
        • 2726
        • BSE 1.6 MPI 102 KM

        Zamieszczone przez bociek_b
        ASO podaje 60kg.
        Wlew Lpg + kilka rurek miedzianych + śruby trzymające butle + wielozawór + butla stako 53litr.(bez gazu) waży maksymalnie 30kg, a nie 60kg. Ja robiłem pomiar bez gazu w butli.

        Komentarz

        • mau74
          Drive
          • 2011
          • 56

          Ja właśnie przed chwilą dostałem tel. z ASO że sprężyny już są i umówiony jestem na piątek na wymianę, pomiar był robiony równo tydzień temu w poniedziałek :lol:

          Komentarz

          • gstawiak
            Classic
            • 2012
            • 27

            Witam

            Proszę mi powiedzieć czy ASO w woj. łódzkim (nie będę podawał konkretów bo nie wiem czy regulamin na to pozwala) za punkt honoru wzięło sobie robienie klientów w wała?? BYłem już w kilku ASO i ciągle słyszę jedną śpiewkę "tył siedzi faktycznie za nisko, ale to wina gazu". Moje tłumaczenie że butla z gazem nie waży jakoś strasznie dużo w sumie to ciężar może szczupłej kobiety nic nie daje. W jednym usłyszałem że mogłem sobie zamówić auto z pakietem na bezdroża to bym teraz nie miał takich problemów. Oczywiście nie wiedziałem nawet ze coś takiego jest jak kupowałem nowe auto...Wtedy to nikt nie był tak wspaniałomyślny żeby mi to podpowiedzieć...hehe TAK WIEM TU JEST POLSKA :-)

            Czy ktoś miał wymienione te sprężyny w okregu łódzkim albo śląskim, jesli tak to proszę podać mi namiary na ASO może być na PW, chociaż lepiej byłoby na forum niech inni też się dowiedzą...

            Komentarz

            • Podbiel
              Ambiente
              • 2011
              • 164

              W końcu udało mi się umówić na wymianę. Całość trwała 15 min. Mam założone takie z trzema żółtymi i jedna biała. Zapłaciłem 131 zł za wymianę i nie chcieli nic w książkę wpisywać...

              Pomiar zrobiony z 1/4 wachy i 4/4 lpg

              przód było =>390 mm jest 388 mm

              tył było => 360mm jest 384 mm




              Gość mi powiedział, że wszyscy wiedza o tym problemie tylko opór materii jest taki przy LPG bo płaci SAP a jak nie ma LPG to płaci Skoda.
              Genialna furka => http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=876165#876165

              Najnowsza zabawka http://zulpanter.blogspot.com -> serdecznie zapraszamy

              Komentarz

              • marek kg
                Drive
                • 2011
                • 64

                witam ja również przymierzam się żeby pojechać do aso na mierzenie tyłu .Ale po tym jak pan z aso <z Koszalina> zrobił wielkie oczy jak powiedziałem o moim problemie ,zakładam ogromne problemy i tłumaczenie ze ten typ tak ma wg. moich pomiarów tył siedzi 365 a przód 400,wiec pewno magicy z aso powiedzą ze wszystko jest ok i tylko troszkę przekracza dopuszczalne normy .
                I taki mały off topic dziś ściągnąłem tylna tablice rejestracyjna i z przykrością zauważyłem duże wybrzuszenia lakieru (miałem takie jak poprzedni samochód zaczynał rdzewieć )
                i moje pytanko czy to możliwe żeby samochód 6 miesięczny zaczynał rdzewieć, czy ewentualnie może być to wada fabryczna i się tym nie przejmować??
                octavia 2 tour 1,6+lpg

                Komentarz

                • pandzik
                  RS
                  • 2011
                  • 2254
                  • Seat

                  marek kg, Tam jest zdaje sie takie technologiczne wybrzuszenie punktowe.

                  Komentarz

                  • marek kg
                    Drive
                    • 2011
                    • 64

                    zgadza sie juz jestem spokojny;-)
                    octavia 2 tour 1,6+lpg

                    Komentarz

                    • tstark
                      Drive
                      • 2011
                      • 47
                      • Octavia II (1Z3)
                      • BSE 1.6 MPI 102 KM

                      Witam, chciałbym sie również pochwalić, po prawie 3 tygodniach SAP/ASO dzieląc się kosztami podjęli decyzję o wymianie sprężyn, mam nadzieje że wszystko wróci do normy i powoli zapomnę o całej sprawie która lekko zachwiała moje zaufanie/nadszarpnęła nerwy.

                      Wymiana sprężyn umówiona na środę
                      W trakcie katowania maszyny...

                      Komentarz

                      • mau74
                        Drive
                        • 2011
                        • 56

                        kolego gstawiak na twoim miejscu dałbym sobie spokój z ASO, ja próbowałem w Częstochowie to mnie olali więc sam napisałem do SAP, argumentowałem że samochód od samego początku był konfigurowany z instalacją gazową więc mogli zamówić z instalacją montowaną w fabryce, a nie w ASO ponieważ w fabryce jeśli jest zakładana instalacja gazowa to zakładają od razu inne sprężyny (twardsze) więc ja też chcę takie sprężyny, bo samochód po założeniu gazu w ASO posiada w dalszym ciągu pełną gwarancję więc musi spełniać wszystkie normy łącznie z prześwitem tylnego zawieszenia, w załączniku wysłałem tabelę z wynikami znajdującą się na 9 stronie tego wątku, także mnie udało się przeforsować temat w piątek wymiana sprężyn.

                        Komentarz

                        • madmac
                          Classic
                          • 2010
                          • 17

                          U mnie także skończyło się pozytywnie - w piątek bezpłatna wymiana sprężyn...

                          [ Dodano: Pon 30 Kwi, 12 08:45 ]
                          W serwisie dołożyli mi dodatkowe sprężyny i tył jest teraz OK (390 mm). Samochód jeździ dużo lepiej. Warto było walczyć o naprawę...

                          Komentarz

                          • leonn
                            RS
                            • 2011
                            • 2726
                            • BSE 1.6 MPI 102 KM

                            Zamieszczone przez madmac
                            W serwisie dołożyli mi dodatkowe sprężyny
                            madmac możesz jakąś fotkę wrzucić?

                            Komentarz

                            • pandzik
                              RS
                              • 2011
                              • 2254
                              • Seat

                              W serwisie dołożyli mi dodatkowe sprężyny
                              Jak to dołożyli?

                              Komentarz

                              • adamusek
                                Rider
                                • 2010
                                • 331

                                czy ktos wymienial w 1.9 TDI ?
                                Wlasnie mierzylem 1/2 baku + ok 30-40 kg gratow w bagazniku i jest ok 355-358 mm !!
                                Autko puste !
                                Zgłaszam w tygodniu do ASO zobaczymy czy będzie efekt...
                                Prowadzi NaviExpert Lifetime
                                Ostrzega Yanosik
                                Nagrywa Vicovation TF-2 EZ

                                Komentarz

                                • pandzik
                                  RS
                                  • 2011
                                  • 2254
                                  • Seat

                                  Zamieszczone przez adamusek
                                  355-358 mm
                                  malusioooo

                                  Komentarz

                                  • madmac
                                    Classic
                                    • 2010
                                    • 17

                                    Dodatkowe sprężyny "progresywne" jak je określił kierownik serwisu. Fotkę zrobię do końca tygodnia zalatany trochę jestem...
                                    Jak zwał - tak zwał, ważne że tył już nie siedzi (nawet przy dużym obciążeniu) i samochód się lepiej prowadzi.

                                    Komentarz

                                    • Gaber
                                      Ambiente
                                      • 2011
                                      • 201

                                      Po negatywnej odpowiedzi z ASO wysłałem zgłoszenie do SAP. Dostałem pozytywną odpowiedź. W przyszłym tygodniu wymiana. Dzwoniłem dzisiaj do ASO którego wyznaczył SAP i w poniedziałek będzie decyzja kiedy i czy całkowicie bezpłatnie będzie przeprowadzona wymiana.
                                      Pytanie do osób którzy są już po wymianie.
                                      Czy płaciliście coś za usługę? Jeśli tak to jak to argumentowli?

                                      Komentarz

                                      • renegat83
                                        Drive
                                        • 2010
                                        • 82
                                        • Octavia IV (NX3)

                                        Jak robiłem w Carsedzie to nie zapłaciłem nic. Tyle, że jestem ich można powiedzieć stałym klientem i u nich kupowałem auto. Wymiana nie trwała więcej niż 30 minut. Mierzyłem tył i jak było wcześniej grubo poniżej 370mm to teraz jest coś ponad 380mm i auto całkiem inaczej wygląda. Co do komfortu to nie zauważyłem żadnych zmian, ale już nie boję się, że zahaczę spodem o progi zwalniające, nawet przy załadowanym samochodzie.

                                        Komentarz

                                        • Romecky81
                                          Ambiente
                                          • 2011
                                          • 105

                                          Czy problem występuje w każdym z aut? Czy może "nowe" zamówione i wyprodukowane po jakiejś dacie są już poprawione? Z tego co czytam w wątku problem nie dotyczy tylko aut z instalacją LPG na której chce zarobić ASO, ale jest to problem ogólny...
                                          Może ktoś w miarę niedawno odebrał nowe autko i ma możliwość weryfikacji wysokości tyłka? A pytam bo sam zamówiłem Toura z podtlenkiem i zastanawiam się czy już męczyć ASO czy poczekać aż zjawi się fizycznie samochód... Ponoć przezorny zawsze bezpieczny... :-]

                                          Komentarz

                                          • patrykL
                                            Rider
                                            • 2009
                                            • 588

                                            z tego co zaobserwowalem to "problem wystepuje" w o2 tour, jesli chodzi o2 fl to jakos nie rzucilo mi sie w oczy

                                            Komentarz

                                            • renegat83
                                              Drive
                                              • 2010
                                              • 82
                                              • Octavia IV (NX3)

                                              Problem występuje też w O2FL. Wymieniają też sprężyny w autach bez LPG, ale wtedy płaci Skoda CZ, więc nie robią problemów.

                                              Komentarz

                                              • Rosomak
                                                L&K
                                                • 2011
                                                • 1365
                                                • Octavia II (1Z3)
                                                • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                                Zamieszczone przez Gaber
                                                Pytanie do osób którzy są już po wymianie.
                                                Czy płaciliście coś za usługę? Jeśli tak to jak to argumentowli?
                                                Nie płaciłem!
                                                Nic nie powinieneś zapłacić! Od tego masz gwarancję! Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla ASO które chce orżnąć klienta, który ma zgodę SAP na wymianę!
                                                Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                                                http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                                                Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                                                Komentarz

                                                • Romecky81
                                                  Ambiente
                                                  • 2011
                                                  • 105

                                                  A warto dealera już męczyć (dopiero co złożone zamówienie)? Czy poczekać jak auto przyjedzie i wtedy zweryfikować minimalną wysokość?
                                                  Gaz będzie montowany w ASO, więc można w ciemno założyć że problem i u mnie wystąpi. No chyba, że fabrycznie dają już mocniejsze sprężyny...

                                                  Komentarz

                                                  • Mynia
                                                    Ambiente
                                                    • 2011
                                                    • 112

                                                    drugi szwagier wczoraj odebrał toura.
                                                    i dupa.
                                                    tył 37cm.

                                                    Już wie, że łatwo nie będzie.
                                                    Pozdrawiam
                                                    Marek

                                                    combi 1.9TDi BJB i 1.6 MPi BSE

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...